Jak urządzić stylowy salon? Krótki poradnik z zakresu aranżacji wnętrz

Ocena: 0.0/10

Liczba ocen: 0

Oceń ten artykuł:

Salon stanowi wizytówkę każdego gospodarza. Jest to najważniejszy pokój w całym domu. To tu przyjmujemy gości, w tym wnętrzu siedzimy, by odpocząć po całym dniu bieganiny a także w to w tej części domowego zacisza przesiadujemy w gronie rodzinnym. Zanim więc podejmiemy decyzję o tym, aby postawić w tym lokum byle meblościankę, zastanówmy się czy nie warto wyłożyć trochę funduszy po to, aby urządzić pomieszczenie efektownie i stylowo.

Pokój reprezentacyjny, za jaki salon można ewidentnie uznać, powinien być urządzony atrakcyjnie oraz na lata. W związku z tym, nie ma sensu decydować się na takie designy, które będą jedynie krótkotrwałe, a więc na topie przez jeden sezon. O wiele bardziej istotne okazuje się zwrócenie uwagi zwłaszcza na uniwersalizm aranżacji.

Pod tym pojęciem w zakresie stylizacji pomieszczeń domowych rozumie się między innymi wybór takich elementów, które będą ładne, ale minimalistyczne. Najlepiej nieprzesadzone, jeśli chodzi o dodatki. Wtedy możemy bawić się kolorami wykończeń, wzorami tkanin czy też stylami akcesoriów uzupełniających.

Pierwszą ze wskazówek, jaka może okazać się cenna jest między innymi tonacja barwna murów. Ściany warto, aby prezentowały się zupełnie inaczej niż sufit. Ciekawa wizualizacja to połączenie jaśniejszej góry i ciemniejszych boków. Wtedy pomieszczenie sprawia wrażenie wyższego niż ma to miejsce w rzeczywistości. Jeśli kolory dobierzemy trafnie, nie ma też kłopotu z nieświadomym przyciemnieniem pokoju, lecz wręcz przeciwnie – lokum będzie bardziej świetliste. Podłoga warto, aby była dokładnie przemyślana nie tylko pod względem technicznym, a zatem surowca, z jakiego zostanie ona wykonana, ale też barwy. Efektowne są parkiety szarawo-czarne, lecz dobrze eksponują się one wyłącznie w przestronnych wnętrzach. Małe mogą optycznie pomniejszać. Interesującym zabiegiem jest też olejowanie oraz piaskowanie, które pozwala na to, aby rozjaśnić klepki, panele czy deski.

Na specjalne zamówienie warto natomiast zlecić wykonanie komód, szaf przesuwnych albo bibliotek na książki. Wtedy ekipa realizująca nasz projekt przychodzi do domu po to, by pobrać wymiary konkretnego wnętrza, zatem nie ma obaw, że dany element meblowy będzie zbyt obszerny czy za drobny. Wszystko zostaje wykonane zgodnie z zatwierdzoną przez nas koncepcją. Jest to więc inwestycja na lata i gwarancja niezawodności. Ponadto powierzając tego rodzaju zadanie wykwalifikowanemu teamowi nie tracimy środków pieniężnych na marne, a wręcz przeciwnie, mamy sto procent pewności, że zyskamy to, czego oczekiwaliśmy.

Dodatkowo nie musimy się angażować w dobór konkretnych zestawów aranżacyjnych i biegać od sklepu do sklepu po to, aby znaleźć potrzebny nam regał czy półkę. Jest to zatem nic innego jak ogromna oszczędność czasu. Do kompletu powinny być dobrane elementy wypoczynkowe, a zatem kanapa, fotel czy pufy. Nie mieszajmy stylów. Ponadto warto tez uszyć zasłony bądź firany samodzielnie, to znaczy niekoniecznie własnoręcznie, ale na zamówienie u krawca, który wykroi tkaninę na wymiar. Dzięki temu materiał nie będzie się ciągnął po podłodze, a tym samym brudził i psuł naszą estetykę.

 

Zdjęcia

Copyright: Apartamentwpolsce.pl - blog o urządzaniu apartamentów i mieszkań 2019.
Oprogramowanie: Szablonydostron.pl